Jak se oblékat s plnými tvary

Plnoštíhlé ženy jsou v šatech okouzlující. Zejména ty, které to s módou umí

Máte plnější tvary a přemýšlíte, jaké šaty by pro vás byly ty pravé? Šaty představují jedinečný kousek v šatníku, který lichotí prakticky každé ženě bez ohledu na typ postavy. Vhodně zvolené šaty dokážou odhalit ty přednosti, kterými oplýváte. Ukažte se v celé kráse a pojďte na to o něco rafinovaněji. 

Myslete na detaily

Při výběru šatů dbejte na detaily. Velmi dobře vypadají šaty, které odhalují šíji a klíční kosti. Ideální je výstřih do véčka, který vizuálně protahuje postavu. Materiál by měl být lehký a splývavý, který hezky vykreslí vaši siluetu.

Véčkový výstřih, rozparek a zavinovací efekt, to je sázka na jistotu

Při těle? Ano, ale šaty!

Majitelky plnějších tvarů se nemusí vyhýbat ani upnutějším modelům. Zaměřte se na šaty, které jsou ušité z elastické látky. Větší bříško a zadeček můžete potlačit stahovacím prádlem a bujné poprsí podtrhnout hlubším výstřihem. Naopak v rizikových partiích by měly být šaty například přepásané páskem nebo zdobené volánkem. Skvěle poslouží také hra s potisky. Šikovně umístěné geometrické vzory dokážou s postavou hotové zázraky.

Zavinovací a košilové šaty lichotí každé postavě

Sázkou na jistotu jsou zavinovací modely nebo košilové střihy, které využijete především v letních dnech. U plnější postavy je důležité více zdůraznit pas – například páskem vytvořit siluetu přesýpacích hodin. Naopak pozor na podélné proužky a oversize modely, které mohou přidávat kilogramy navíc.

Tyto šaty lichotí ženám s větším zadečkem a boky

Holka krev a mlíko

Pokud máte velká ramena, zaměřte se na asymetrické střihy. Ideální jsou šaty na jedno rameno, které rozbijí jejich plochu a odvedou od mohutnějších paží pozornost. Paže opticky prodlouží také véčkový výstřih, který je velmi elegantní.

Tyto šaty jsou pro plnoštíhlé ženy naprosto ideální

Boky jako skříň

No a co. Ty, které chtějí schovat širší boky, se mohou zaměřit na štíhlou část těla a vyzkoušet například šaty se zvýšeným pasem v áčkovém nebo empírovém střihu. Šaty mohou být v horní části upnuté a přes zadeček a boky splývavé. Nehodí se příliš upnuté šaty, které ještě více podtrhnou široké boky a větší zadeček.

Mít za co chytit

Ne každá žena však považuje tyto ženské části těla ve výraznějším provedení za nedostatek. U mnohých to bývá naopak. Je to zkrátka na vás! Důležitý je především vkus, čistota a kvalita.

Květiny v šatníku

Letošní módu ovládly květinové vzory (ostatně jak je tomu již po několik sezón) a ani ženy kyprých tvarů se nemusí květin vzdávat. Ovšem je dobré držet se pravidla: čím drobnější vzor, tím lépe. Drobné kytičky působí něžně, romanticky a opticky zeštíhlují.

Víte, že…

… díky naší Plus size rovoluci vylepšila (a mnohdy zcela obnovila) svůj šatník již celá řada spokojených žen?

Drobné kytičky na šatech opticky zužují

Šaty s bočními díly

Velmi oblíbené jsou šaty s všitými bočními díly, které vytvoří falešnou siluetu. V nich budete působit nenuceně a sexy. Tento typ šatů je neobyčejně smyslný, navíc lichotí postavě a působí originálně.

Pohrajte si s délkou

Nejen vhodný střih, ale také délka šatů a sukně je základem úspěchu. Ideálně volte délku nad kolena nebo v midi délce přibližně do poloviny lýtek. Nadčasové jsou pouzdrové sukně. A pokud dáváte přednost halence a sukni, pak ji nikdy nenoste přes sukni, ale zásadně zastrčenou dovnitř.

Podpadky prodlouží postavu

Ženy, které mají nějaké kilo navíc a chtějí působit štíhleji, by k šatům měly obouvat boty na podpatku. Netřeba deseticentimetrových chůd. Na rozdíl od nízké obuvi hezky vytvarují lýtka a zajistí elegantní krok.

A jaký je oblíbený střih vašich šatů?

Jestliže se vám líbil dnešní článek, určitě oceníte také tento: